Ramazan bayramına sayılı günler kala İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ve 2-3-4 Mayıs Ramazan Bayramı tatilinde toplu ulaşım araçlarının ücretsiz olacağı duyurdu.

METROBÜS SEFERLERİ NASIL OLACAK?

İETT, otobüs hatları ile metrobüste 3 günlük bayram boyunca Cumartesi günü planına göre sefer düzenleyecek. Garajlarda yedek otobüs ve şoför bulundurulacak. Gerekli olduğu hallerde ek seferlerle yolcu yoğunluğuna anında müdahale edilecek. Güvenli ve konforlu yolculuk sağlanması açısından araç ve şoför yetkinliği kontrolleri aralıksız devam edecek. Yolcu mağduriyeti oluşmaması için güzergah ve durak alanlarında da kontroller sağlanacak. İETT, Bayram sonrası 5 Mayıs Perşembe ve 6 Mayıs Cuma günleri ise normal hafta içi sefer düzenine göre seferler yapılacak.

İBB açıkladı: İstanbul'da toplu taşımada bayram kararı

METRO SEFERLERİ 02.00'A KADAR DEVAM EDECEK

Depremzedelere yardıma giden soydaşlar Başkonsolosluk konutunda ağırlandı Depremzedelere yardıma giden soydaşlar Başkonsolosluk konutunda ağırlandı

Metro İstanbul ile Şehir Hatları'nda ise 1-4 Mayıs tarihleri arısında hafta sonu sefer tarifesi uygulanacak. Bayram boyunca M1, M2, M3, M4, M5, M6, M7, M9 metro; T1, T4, T5 tramvay ve F1 füniküler hatlarımızda seferler 02.00'ye kadar devam edecek. Yine yolcu yoğunluğuna göre gerekli hallerde ek seferler konulacak.