"Dikkatli okunması dileğiyle..."

1. Dünya savaşı sonrasın da Türk Vatanını işgal eden emperyalistlerin kuklası Osmanlı Yönetiminin yalakası, aslında işgalcilerin işbirlikçi bir haindir.

Son dönem çoğalan onlarca işbirlikçi ve hain Türk Düşmanı Osamanlı Paşalarının içinde en hain olanlarından ve alçaklarından birisidir.

İşgal kuvvetlerine asilce direnen ve asla Mondros sonrası Anadolu’nun başta İngilizler olmak üzere işgalcilerine karşı Türk’ün eğilmez başının ve gururunun temsilcisi Boğazlayan Kaymakamı Kemal bey ile Urfa Mutasarrıfı Nusret beyin idam kararını veren düzmece mahkemenin başıdır.

Boğazlayan Kaymakamı Kemal bey ve Urfa Mutasarrıfı Nusret bey her ikisi de Türk Milliyetçilerinin, tek başlarına ve korkusuzca İngiliz işgalcilerine karşı gösterdikleri “Türk’ün başını asla eğemeyeceksiniz “ gerçeğinin unutulmayacak kahraman temsilcileridir.

İngiliz, Ermeni işbirliği ve başında Kürt Nemrut Mustafa Paşanın olduğu, düzmece Osmanlı Mahkemesinde yargılanan ve Vahdettin’in onay ve imzası ile Beyazıt meydanında idam edilerek şehadet makamına yükselen kahramanlar.

Atatürk’ün “İstiklal mücadelesinde meşalemiz oldular” dediği iki Türk Beyi !..

Nesillere örnek şeref ve haysiyet mücadelesi hayat hikayelerini burada yazmayacağım.

Bir çok Türk Milliyetçisi bu her iki kahramanın masum ve mazlum olarak “Türklüğe” kurban oluşlarının hikayesini bilir.

Bilmeyen yeni nesiller var ise hemen öğrensinler. Onların hikayesini bilmeyen henüz Türk Milliyetçiliğinin mayasını tam olarak öğrenememiştir demektir.

Ben bu yazımda onların yaşadığı haksız zulmün, bu günlerde benzer iz düşümlerinin olma ihtimali ve ön hazırlığına dikkat çekmek istiyorum.

HDP’nin 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yönetime paydaş olma hazırlığı ve planları yeni KÜRT NEMRUT PAŞALARIN’IN makamlara gelme hazırlığıdır.

Kimse bu kadar da değil, diyerek yerinden hoplamasın !..

HDP kongrelerinde ve kamuya açık beyanlarında en yetkili ağızlarından açıklanıyor:

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kendi adayımızla gireceğiz. İkinci turda ise “KÜRTLER İLE TÜRKLERİN TÜRKİYEYİ BİRLİKTE YÖNETMESİNİ İÇİNE SİNDİRECEK OLAN ADAYI DESTEKLEYECEĞİZ !.”

Ya da “ Bizimle gizli değil açıktan ittifak yapanları” ile yürüyeceğiz !..

Bu ne demek?!..

Biz Ülke yönetimine paydaş olacağız, hedefimiz bu demek değil mi?

“Yürütme organında bizim de kadrolarımız olcak” demek değil mi?

Dün İngiliz işgalcilerinin kuklası Osmanlı yönetiminde etkin, paydaş ve makam sahibi olan işbirlikçi Türk Düşmanlarının benzerleri bugün HDP içinde yuvalanmış değil mi?

Şimdi Boğazlayan Kaymakamı Kemal bey ile Urfa Mutasarrıfı Nusret beyin uğradığı zulmün

çeşit çeşit benzerlerinin, “Türkiye Cumhuriyeti” ile hesaplaşma niyetini aleni yapan ve Dersimden, Ermeni tehcirine kadar “tarihle yüzleşme” soytarılığı iddası ile havkıran HDP’liler yarın Yürütmede paydaş olunca hangi icraatlara imza atacaklar sanıyorsunuz ?!..

Dün olduğu gibi arkalarına aldıkları Emperyal güçlerle Türklerden hangi hesapları soracaklar?

Yönetime paydaş olmak demek ?

140 büyük elçiden kaçını bize vereceksiniz demek !..

150 Rektörden kaçını bize vereceksiniz demek !..

Beka Doktrinine inanıyorsanız! Beka Doktrinine inanıyorsanız!

16 başkanlıktan kaçını bize vereceksiniz demek !..

81 Validen kaçını bize vereceksiniz demek !..

81 Emniyet Müdüründen kaçını bize vereceksiniz demek !..

Yargıda kaç kontenjan vereceksiniz demek !..

750 üst düzey bürokrattan kaçını bize vereceksiniz demek !..

daha yazayım mı?!

Bu atama yetkilerinin hepsi Cumhurbaşkanlığı makamında !..

Dün Ermeni tehcirinin hesabını sordular KÜRT NEMRUT MUSTAFA ile !..

HDP içindeki bölücüler, Marksist ve Ermeni çete artıkları ile yarın “yürütmeye” paydaş olma hedefleri gerçekleşirse neyin hesabını soracaklar yeni KÜRT NEMRUT MUSTAFALAR ile !.

Hendeklerin hesabını mı?

Irak ve Suriye’deki operasyonların hesabını mı?

Azerbaycan’la birlikte saf tutuğumuz Karabağ’ın kurtuluşunun hesabını soracaklar ?!

Ya da Libya ve Mavi Vatanın hesabını mı?

Kahramanca PKK,PYD, YPG ‘ye karşı mücadele eden “Gazi Türk Komutanlarından”

kaç tanesinden, BOĞAZLAYAN KAYMAKMI KEMAL BEY ve URFA MUTASARRIFI NUSRET BEY’den dün sorulan kahpe hesabın benzerini soracaklar?

Dün olduğu gibi Boğazlayan Kaymakamı Kemal Beyin ve Urfa Mutasarrıfı Nusret beyin yaktığı, Türk’ün asla emperyalistler ile onların uşaklarına teslim olmama meşalesini, bugün onların izinden gitme yeminini eden TÜRK MİLLİYETÇİLERİ inşallah yakında yakacaktır !..

Yüzde 50+1 şantajcısı, emperyalist işbirlikçisi, ayrılıkçı, ırkçı teröristlerin hamisi HDP ‘yi 2023 seçimlerinde denklemin dışına atacak ve kurdukları tuzağı bozacaktır.

Millet İttifakının ve Cumhur İttifakının, sessiz ve gizli olarak seçimi kazanmak için yaptıkları HDP hesaplarını görmüyor değiliz.

Türk Milliyetçileri yeni KÜRT NEMRUT MUSTAFALAR’IN asla “YÜRÜTME’DE” paydaş olmalarına fırsat vermeyecektir.

Hakkı Şafak Ses - 18 Kasım 2022

Editör: Kerim Öztürk