30 Ağustos, Türk Milletinin kendisini diri diri toprağa gömmek isteyen emperyalistleri kendi kazdıkları çukura gömdüğü gündür.

Türk’ün büyük başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk milleti 96 yıl önce bugün hiçbir zaman esareti kabul etmeyeceğini tüm Dünyaya kabul ettirmiştir.

Eğer bugün vatanımızda özgürce yaşayabiliyorsak, ay yıldızlı bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa, ezanımız susmuyorsa, kız kardeşlerimizin, eşlerimizin namusuna el uzatılamıyorsa bunu önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve kahraman Türk ordusuna borçluyuz.

Şimdi bunları konuşunca bazı milli bilinç yoksunlarına, soyu bozuklara hikâye gibi geliyor. Hatta kurtuluş savaşını bile yok sayan alçaklar konuşabiliyorlar.

Bunları görünce gerçekten utanıyorum, içim acıyor. Düşünün koskoca bir millet 5 yıl boyunca işgali yaşasın, yokluğun dibini görsün, evi yakılsın, karısına kızına tecavüz edilsin, canını versin ve 96 yıl sonra bu acıların hiçbirini yaşamamış insanlar, Türk milletini bu zulümden kurtaran Atatürk’e hakaret etsinler.

Bunun adı en hafif deyimle alçaklık değil de nedir?

Türkiye Cumhuriyeti, kuş tüyü yastıklar üzerinde oturularak kurulmadı. Kanla kuruldu, can vererek kuruldu, şehit kanlarıyla kuruldu.  Azim ve imanıyla kurtuldu. Yaşanılanların hiçbiri oyun ya da şaka değildi. Sonuna kadar gerçek ve acıydı.

Eğer 30 Ağustos zaferi olmasaydı bugün ne Cumhuriyet olurdu ne de bağımsız Türk milleti olurdu. Ne olurdu biliyor musunuz? Diğer İslam ülkeleri gibi sömürge olurduk.

Kurtuluş savaşına yalan diyip şeriatı yere göğe sığdıramayan tarih yalancıları! Bana Dünyada özgür, gelişmiş tek şeriat ülkesi gösterin. 57 Müslüman ülke içinde Türkiye dışında İstiklal savaşı kazanmış tek Müslüman ülke yok.

Çünkü zamanında kendilerini kurtaracak bir Mustafa Kemal çıkmadı. Çıkamazdı da zaten. Büyük komutanlar yetiştirmek sadece büyük milletlere özel bir yetenektir. İslam dünyasında da Türkler dışında büyük millet cevherine sahip başka bir millet yoktur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin son büyük başbuğudur. Son diyorum çünkü daha önce de büyük başbuğlar yetiştirdik. Mete Han, Attila, Bilge kağan, Sultan Alpaslan, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman Türk milletinin yetiştirdiği büyük başbuğlardır.

Böyle büyük başbuğlar yetiştiren bir milletin esareti kabul etmesi mümkün değildir. Etmedikte zaten. Ekmeksiz yaşarız, susuz yaşarız ama bağımsız olmadan yaşayamayız. Biz buyuz. Tarihte nice büyük imparatorluklar kuran, Dünya tarihinin gördüğü en şanlı milletiz.

Bugün zor bir dönemden geçiyoruz. Hem maddi ve hem manevi bir yozlaşma içindeyiz. Atatürk’ün değeri küçültülmeye çalışılıyor, milli değerlerin içi boşaltılmak isteniyor, Türklüğünü unutan bir millet hayal ediliyor ama ne olursa olsun Türk düşmanları amaçlarına ulaşamayacaklar.

Türk milleti, 9 Eylülde nasıl düşmanı denize döktüyse bugün de içimizdeki düşmanlardan kurtulmasını bilecektir.

Herkes şunu unutmasın. !

Dünya döndükçe ve Türk milleti yaşadıkça Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk milletinin büyük başbuğu olarak kalacaktır. Sen, ben, hepimiz unutulacağız ama Atatürk her zaman yaşayacaktır. Çünkü Atatürk, Fatih, Yavuz, Kanuni gibi tarihteki yerini almıştır. Kimsenin onu yerinden indirmeye gücü yetmez.

YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA!

Barış Atagün