Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ youtube üzerinden yayın yapan Uygur Tv’nin  programına katıldı ve kendisine yöneltilen çeşitli soruları cevaplandırdı.

Moderatör’ün Ben  Eski Başbakan Binali Yıldırım’a  da bu soruyu sormuştum.  Sayın Yıldırım bana ” Uygurların orada yaptıkları PKK’nin yaptıklarının bir benzeri. Biz onlara destek verecek olursak PKK’yi meşrulaştırmış oluruz.” demişti. ” Sizin Doğu Türkistan üzerinde bir çalışmanız  var mi ?  Siz  Türkiye’nin Doğu Türkistan Konusundaki sessizliğini nasıl değerlendiriyorsunuz ” yolundaki sorularını  cevaplandırırken ” Benim Masamda 2 tane bayrak direği  var; biri Türkiye’mizin  ay yıldızlı Al  bayrağı diğeri ise Doğu Türkistan’in Gökbayrağıdir. Benim bu sorunuza cevabım bu kadar !”  çarpıcı ifadeleri ile konuşmasını şöyle sürdürdü : ” Biz Çin ile dost olmak istiyoruz. Ekonomik ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. Biz Doğu Türkistan Türklerini Türkiye ile Çin arasındaki dostluk için bir köprü olmasını gerektiğini  düşünüyoruz. Ancak Çinlilerde   stratejik bir Paranoya var  Türklere karşı bir paranoya var.  Doğu Türkistan’ı   bu paranoya ile bir tehdit olarak görüyorlar ve bu paranoyadan bir türlü kurtulamıyorlar.

ZAFER PARTİSİ GENEL BAŞKANI ÖZDAĞ : ÇİN’İN TÜRKLERE YAPTIKLARI ASLA KABUL EDİLEMEZ !

Ben 20 yıl içinde üst üste 2 yıl Çin Genel Kurmay Başkanının daveti üzerine Çin’e gittim.Çin Silahlı Kuvvetlerinin  daveti ile  Çin’e gittim.  Genel Kurmay Başkan Yardımcısı  ve  Çin Harp Akademileri Komutanı, Çin Stratejik Araştırma Kurumu Komutanı başta bir çok Çinli  Generaller  ve  yetkililerle  görüştüm ve konuştum.

Asya’nın Orta Noktası: Tuva Asya’nın Orta Noktası: Tuva

Ben  bu ziyaretlerim sırasında bir Çinli Yarbay’in refakatinde Huandai bir Jeep ile Çin seddini ziyarete gittik.  Bir ara Çinli Yarbay bana döndü ve  bozuk Çin aksanı ingilizcesi ile  şöyle dedi : ”  Biz Çinli aydınlar  siz  Türklerin bir gün  geri döneceğinizi düşünüyoruz.” dedi.

Ben de kendisine ”  Siz Kazak ve Kırgızları mi kasdediyorsunuz ? “diye sordum.  Bana  cevaben : ” Hayır onları değil, siz batıya giden Türkleri kasdediyoruz.” dedi .

Bunun üzerinde  ben yanımda bulunan Şaban Bey Arkadaşıma(Allah selamet versin) şu telefonu bir aç dedim .Çünkü onun telefonu mehter marşı ile açılıyordu. Bunun üzerine biz Mehter marşı eşliğinde güneyden Çin seddini aşmış olduk.

Çin seddi çok muhteşem  ve bir  insanlık şaheseri. 200 mt.lık uçurumdan teleferikle geçiyoruz.  Atalarımız bu uçurumlardan at ile geçmişler.  Türk korkusu stratejik paranoyaya dönüşmüş. Çinlilerde Türklerle yaptıkları  4 bin yıllık savaşın yarattığı  ve hala süren bir stratejik bir büyük korku var. Bundan bir türlü kurtulamıyorlar. Çünkü bu korku genlerine ve hücrelerine kadar  işlemiş. Ben  buna stratejik Panoroya  diyorum. ” sözleri ile sonlandırdı.

Editör: Kerim Öztürk