Mynet’in Alaattin Çakıcı ismi damga vurdu başlıklı haberine göre ; Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasında dikkat çeken Alaattin Çakıcı detayı! 'Her gün cezaevine gider, gelirdi'
Son Güncelleme: 18.08.2022 15:31
Beşiktaş eski yöneticisi ve Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesine ilişkin dava üçüncü gününde devam ediyor. Davanın bugünkü duruşmasında ağabey Celal Mahmutyazıcıoğlu müşteki olarak ifade verdi. Duruşmaya, sanık avukatının 'Alaattin Çakıcı' sorusu damga vurdu. Mahmutyazıcıoğlu'nun Alaattin Çakıcı ile tanışıklığı olduğuna ilişkin Celal Mahmutyazıcıoğlu'na soru yöneltildi. Mahmutyazıcıoğlu ise "Eski tanışırlar, ilk müvekkilidir. Her gün cezaevine gider, gelirdi" dedi.

Alaattin Çakıcı’dan Şafak Mahmutyazıcıoğlu Açıklaması

Alaattin ÇAKICI Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde suskunluğunu bozdu.Alaattin Çakıcı kendi sosyal medya hesabı twetterdan çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

ÇAKICI açıklamasında ; Kamuoyuna saygılarımla;

Aylardır kamuoyunda Şafak MAHMUTYAZICIOĞLU’nun öldürülmesi basın ve medya kuruluşları tarafından sürekli gündeme getirilmektedir. Şafak MAHMUTYAZICIOĞLU Rize’li mohti lazdır. Ben ise Trabzon’lu, Kafkas kökenli bir Türkmen aileye mensubum. Bazı basın mensupları kendisinin yeğenim olduğunu gündeme taşımışlardır. Benim yeğenim değildir. Hukuk fakültesini bitirdikten sonra ilk avukatlığını benimle yapmıştı. 17 sene hiç görüşmedim. 2020’de cezaevinden tahliye olduktan sonra evime ziyaretime geldi fakat kendisini ancak ses tonundan tanıyabildim. Ölümünden üç ay öncesine kadar kendisiyle sık sık görüşürdüm. Vefatından üç ay öncesi tüm ilişkilerimi kesmiştim. Bunu onun ailesi ve tüm yakın dostlarımız bilmektedir. Beşiktaş Spor Kulübü başkanı sayın Ahmet Nur ÇEBİ beni telefonla arayarak; abi bu Şafak’ın kulüple arasında problemler var ve senin adını kullanıyor dedi. Ben de kendisine, kulübe zarar vermiş ise ben onun değil oğlumun bile arkasında durmam dedim. Kendisi ile ilişkimi kestim dediğimde o da bana abi çok isabetli bir karar almışsın dedi. Üç ay sonra herkes gibi ben de ölümünü basından öğrendim. Rize’deki cenazesine geçmişin hatırından dolayı bir çiçek gönderdim. 

Bugünkü mahkemede ifadesi olan ağabeyi Celal MAHMUTYAZICIOĞLU’nu da hayatımda bir defa gördüm, kendisiyle iki defa da telefonla konuştum. Mahkemede bulunan sanık avukatlarından Engin ÇELEBİ, Celal’e kardeşinin Alaattin ÇAKICI ile tanışıklığını sorup ardından Alaattin ÇAKICI’nın hayat tarzından beslendiğini söylüyor. Şimdi o avukat denen Engin ÇELEBİ’ye şu soruyu soruyorum. Şafak akrabam olsa, dostluğumu bitirmesem bu ülkede kim olursa olsun, beni öldürmeden Azrail’in dışında ona kimse dokunamazdı. Bu sözüm Türkiye’de herkese geçerlidir. Be sivri zekalı adam, sen kimin adına konuşuyorsun ki benim adımı o mahkemede dile getiriyorsun?

Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.

Milliyetçiler neden iktidar olamaz? Milliyetçiler neden iktidar olamaz?

Alaattin ÇAKICI

Editör: SEFA BUĞRA ŞENEL