Türk milliyetçiliği fikriyatının bir asrı aşan serüveninde, anlam ve neden olduğu gelişmeler bakımından önemli bir dönüm noktası olan 3 Mayıs 1944 ruhunu ve yıldönümünü içimizde güçlü bir şekilde kutluyor ve yâd ediyoruz.

3 Mayıs Milliyetçiler Günü, bugün rahmetle andığımız inandığı değerlerden güç alan ve asla duruşundan ve söylemlerinde geri adım atmayan merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın, Türk milliyetçiliğinin dirilişine muhalefet eden ve bundan rahatsızlık duyanlarla başlattığı mücadelenin yargıya taşınması tarihi olan 3 Mayıs hadiselerinin olduğu gündür.

3 Mayıs hadiseleri sadece bir dava olmadığı gibi aynı zamanda Türk Milliyetçiliği fikriyatının da yargılandığı söz konusu hukuki süreçte, Türk milliyetçileri ilk kez sivil bir muhalefet olarak varlıklarını göstermiş ve aidiyet hissiyle kendilerini bu fikriyat için feda etmeye hazır oldukları Türk milletini yüceltmek için her türlü özveriyi yapacaklarını bundan tam 75 yıl önce göstermişlerdir.

ÜLKÜCÜYSEN DESTEK VERMEK ZORUNDASIN ÜLKÜCÜYSEN DESTEK VERMEK ZORUNDASIN

Bugün 75. yılını idrak ettiğimiz ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de aralarında bulunduğu 23 Türk Milliyetçisinin; Türk milletinin maddi ve manevi varlığına kast edenlere karşı gösterdiği anlamlı duruşun başlangıcı olan bu kutlu tarih, aynı zamanda Türk milliyetçilerine reva görülen eza ve cefa dolu bir dönemin de miladı olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle büyük Türk milletinin ve değerli dava arkadaşlarımın ‘3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü kutluyor; Türk Milliyetçisi kahramanları şükran ve minnetle anıyor; başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere, hayatlarını kaybedenlerle birlikte tüm dava şehitlerimizi ve Samsun’da bu dava uğruna şehit olan ülkücü şehitlerimiz Erol Çuğu, Cengiz Kurt, Hüseyin Güven, Hasan Güven, Mehmet Bayır, Mustafa Tuna, M. Sadullah Kubilay, Ferudun Baş, Dursun Aslan, Erol Selçuk, Osman Tan, Davut Turan, Arslan Karakaya, Kadir Odabaş, Fahri Öztürk, Şaban Eyili, Cafer Çitil, Erdem Yedibela, Mustafa Dursun, Hamza Dursun, Bayram Topsakal, Mustafa Karaca, Dilaver Altun, Fevzi Bayram, Hüseyin Gün, Adem Taşan, Mustafa Fevzi Şahin, Resul Şahin, İsa Yılmaz, Tufan Turha, İsmail Yüksel, Ekrem Çamaş, Mustafa Elitok, Nurettin Aslan, Refik Arslan, Sami Çoturoğlu, Hüseyin Kurumahmutoğlu, Mustafa Başoğlu, Bilal Arlı, Bekir Çon, Gültekin Ertan, Bayram Çon, Adnan Yılmaz, Kemal Özlü, İsmail Aslan, Necati Şen, Hüseyin Öztürk, Nami Yıldırım’ı da rahmet ve minnetle anıyor, mekânları cennet olsun diyorum. 

Editör: TE Bilisim