Beka Doktrinine inanıyorsanız! Beka Doktrinine inanıyorsanız!
 Irak'ın kuzeyindeki Kerkük şehrinde, terör örgütü DAEŞ ile savaşmak için 2 yıl önce okulunu yarıda bırakarak cepheye giden 15 yaşındaki gönüllü savaşçı Ali Türkmenoğlu, cephedeki askerlere moral oluyor. Askerlerin "küçük Ali" lakabını taktıkları AliTürkmenoğlu, bölgedeki din adamlarının fetvası üzerine okulunu yarıda bırakarak cepheye geldiğini söylüyor. 

Cihan Haber 
Ajansı (Cihan) muhabirine konuşan küçük Ali," İki sene önce din adamlarından okulu bırakarak cepheye gitmek için fetva aldım. Bu iki senelik zamanda bütün hafif silahlar ve el bombasının kullanımı dahil eğitim aldım. Vatanımızı, topraklarımızı düşmandan korumak için her zaman cephede kalmaya razıyım. Yaşım küçük ama, düşmanla savaşmak için bence yaşın önemi yok." dedi. 

DAEŞ'in bölgeden temizlenmesinden sonra, okuluna yeniden dönerek eğitimine devam edeceğini aktaran cephenin en küçük gönüllü askeri, vatan savunmasının her şeyden daha önemli olduğunu söyledi. 

BÜTÜN AĞIR SİLAHLARI KULLANABİLİYOR

Küçük Ali'nin kendileri için büyük bir moral kaynağı olduğunu söyleyen silah arkadaşı Mecit Kassap," Aramızda böyle küçük gönüllü savaşçıları görünce moralimiz düzeliyor ve cesaretimiz yerine geliyor. Savaş alanında DAEŞ militanları ağır silahlar kullanıyorlar. En küçüğümüz 
Ali de aralarında RPG ve el bombasının da olduğu bütün bütün silahları kullanabiliyor." 


Çocuğuyla gurur duyduğunu söyleyen küçük Ali'nin annesi ise," Burada bütün annelere sesleniyorum. Cephede gönüllü olarak savaşmak isteyen çocuklara engel olmasınlar. Ali, bu konuda din adamlarından fetvayı alınca biz de cepheye gitmesi için izin verdik. Biz vatanını savunanların sayesinde güvendeyiz. Ben çocuğumu göndermesem başkası göndermezse vatanı kim koruyacak. 
Ali ile gurur duyuyorum."

Ali'nin babası da, annesi gibi oğlunun cephede küçük yaşta olmasına rağmen, gönüllü olarak düşmana karşı savaşmaktan onur duyduğunu ifade etti. 
Editör: TE Bilisim