Ahmet Yesevi’nin izinden giden Erdoğan Aslıyüce’nin ardından! Ahmet Yesevi’nin izinden giden Erdoğan Aslıyüce’nin ardından!

Türk fikir ve düşünce hayatımızda eserleriyle ön plana çıkan çok değerli bir vatansever aydınımızı kaybetmiş bulunuyoruz.

Çok değerli diplomat ve tarihçi Bilal N. Șimșir'in kitapları yakın tarihimiz ve  sosyo-kültürel yapımızla ilgili belgelerle doludur. Vatan savunmasında ihanet odaklarına ve tarihi gerçekleri değiştirme çabası içinde olan Türk düşmanlarına karşı yaptığı mücadele saygı ile anılacaktır. Bilal N. Șimșir, kütüphanelerde başvuru eserleri olarak yer alan iki ciltlik Kürtler, Ermeni Meselesi, Türk Siyasi Tarihi gibi önemli eserlere imza atmıştır. Kendisini Aydınlar Ocağı'nın bir  açıkoturumunda konuşmacı olarak dinlemekten son derece mutlu olmuş ve verdiği mesajları büyük bir dikkatle izlemiştik.

Balkan Türklüğünün bu değerli evladını saygı ve rahmetle  anıyoruz. Eserleriyle yaşayacak ve yașatılacaktır. Eserleri mutlaka okunmalı ve faydalanılmalıdır. Ruhu şad, mekânı Cennet olsun. Akraba ve sevenlerinin, Türk milletinin başı sağolsun.

Ne mutlu kendisi gibi eser bırakabilenlere...

Aydınlar Ocağı Genel Başkanı 
Prof. Dr. Mustafa E. Erkal

Editör: Kerim Öztürk