Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 67'inci hükümetin yeni kabinesini açıkladı.

Kabinenin en dikkat çeken isimlerinden biri, Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan değişiklik oldu. Bu bakanlığın başına, bir süredir MİT Başkanlığı görevini sürdüren Hakan Fidan getirildi.

Türkiye'nin kilit ve kritik öneme sahip kurumlarından biri olan MİT'te Fidan sonrasında yeni dönemin başlangıcının kiminle yapılacağı merak ediliyordu. Gözler, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a çevrilmişti.. MİT'te yeni dönem resmen başladı.

MİT Başkanlığı'na atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İbrahim Kalın'ı MİT Başkanlığı'na resmen atadı. İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı’na Sayın İbrahim Kalın’ı atamıştır.”

Emanet Sanadır “Türk Gençlik” Unutma! Emanet Sanadır “Türk Gençlik” Unutma!

"Durmak yok yola devam" mesajı

Gelişme sonrası sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kalın, Türk Bayrağı fotoğrafının altına şu notu düştü: “Güzel ülkem için durmak yok, yola devam…”

İbrahim Kalın kimdir? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın kaç yaşında ve nereli?

İbrahim Kalın kimdir?

1971 doğumlu olan Kalın, İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünden mezun oldu. Doktora çalışmalarını George Washington Üniversitesi'nde tamamladı. İslam düşüncesi ile ilgili konuların yanı sıra İslam-Batı ilişkilerine dair College of the Holy Cross, Georgetown Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi'nde dersler verdi. Üstlendiği görevler Dış Politikadan Sorumlu Başbakan Başdanışmanlığı Başbakanlık Kamu Diplomasisi'nin İlk Koordinatörü Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü…

Editör: Kerim Öztürk