CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, yerel seçimlerde Balıkesir’i alamamaları halinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve kendilerinin istifa edeceğini öne sürdü.

Balıkesir’in Bandırma ilçe teşkilatında basın toplantısı düzenleyen Gökhan Günaydın, kentte yaptıkları kamuoyu yoklamalarının iyi sonuçları olduğunu ifade etti.

2012 Aralık ayı sonunda Balıkesir ilinde yapılan kamuoyu araştırmalarını değerlendiren Günaydın, "Balıkesir'de alınan sonuçlar iyi. Amacımız sadece seçim kazanmak değil. Balıkesir'i ülkede hak ettiği yere taşımaktır" diyerek, büyük şehir kapsamına alınan ildeki olanakların kır-kent dengesinin sağlanarak her kesime yayılacağını belirtti.

Toplantıda sorulan bir soru üzerine, Balıkesir'de seçimlerin kaybedilmesi halinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu dâhil yardımcılarının istifa edeceğini de ileri süren Gökhan Günaydın, "Önümüzde 14 ay gibi bir süre var. Siyasette her an her şey değişebilir. Amacımız bu süreyi iyi değerlendirmek. Ancak siyaset biliminde kesin olan hiç bir şey yoktur. Yarın ülkeyi etkileyebilecek çok farklı bir şey olur ve siyasal atmosfer tümü ile değişebilir" dedi.