Bir Peygamber için kamu malından çalmak asla söz konusu değildir.Her kim kamu malından çalarsa,kıyamet günü çaldığı şey boynunda asılı olarak gelir.Sonra da herkese yaptığının karşılığı ödenir.Onlara haksızlık yapılmaz”(Ali İmran Sr. 161.ayet)

BİZ OLALIM; BİR OLALIM. "MODERN VE GELENEĞİN ARASINDAKİ GERİLİMDEN," ANCAK BU YOLLA KURTULURUZ... BİZ OLALIM; BİR OLALIM. "MODERN VE GELENEĞİN ARASINDAKİ GERİLİMDEN," ANCAK BU YOLLA KURTULURUZ...


“Kuşkusuz Semûd halkına,süt veren deveyi (kamuya ait malı,ortaklaşa kullansınlar, gözetlesinler ve sabırlı olsunlar diye) gönderen Biziz. (Kamer suresi 27. Ayet)
“Kamuya ait sudan, herkesin içmesi için, kendi aralarında muhakkak eşit bir şekilde kullanmalarını, onlara haber veren de Biziz. ( Kamer 28. Ayet)
“Fakat onlar arkadaşlarını çağırdılar, sonra da birbirlerinden cesaret bularak KAMUYA AİT MALI KENDİ GELİRLERİNE KATTILAR. (Kamer 29.Ayet)
“Onların üzerine korkunç bir ses göndererek korkudan, ödlerini patlatıveren Biziz. Sıkıntılarda kalmak ve gerçeklerle uyarılmak nasılmış, düşünün. (Kamer 30-31 ayet)
“Andolsun! Biz, Kur’an’ı düşünüp anlaşılması için kolay kıldık. Fakat düşünüp anlayan mı var? ( Kamer 32. Ayet)

Editör: SEFA BUĞRA ŞENEL