"Alanya’mız tarihinin en sıkıntılı turizm sezonunu yaşamaya devam ediyor. Zaten zor durumda olan esnafımız, bugünlerde siftahsız dükkân kapatmakta ve batma noktasına yaklaşmaktadır. Yazılan çekler, verilen senetler günü geldiğinde ödenememektedir. Alanya Adliyesindeki icra dosyaları rekor seviyelere ulaşmıştır" diyen Uyar, "Bu durumlara nasıl gelindi? Turizmin ayakta kalabilmesinin yolu nedir? Bu sorular cevap bulmalı. Kısa, orta, uzun vadeli stratejik turizm master planları hazırlanmalı ve gerekli tedbirler ivedilikle alınarak uygulamaya konmalıdır. Bir ülkede turizmin var olabilmesi için en önemli unsur "Güven" dir. Eğer ülkeniz "Güvenli ve Huzurlu" bir ülke değilse, fiyatları ne kadar düşürürseniz düşürün, uçaklara yakıt desteği ,vergi indirimi vs. ne yaparsanız yapın turist getirmeniz mümkün olmayacaktır.

AKP iktidarının yürütmüş olduğu yanlış politikalar sonucu turizm bitme noktasına gelmiştir. Açılım süreci (ihanet sürecinin) sonucunda bugün yaşadıklarımız (şehitler). Suriye politikasındaki yaptığımız yanlışlıklar (Daeş). Rus uçağının düşürülmesi, (karşılıklı restleşmeler, çözüm bulunamaması). Almanya’nın sözde soykırım kararı (5 ayda 5 defa ülkemize gelen Almanya Başbakanı Merkel’in ikna edilememesi). Bunları çoğaltmak mümkün. *Tüm bu yanlış politikalar bacasız sanayi dediğimiz, özelikle Alanya’mızın olmazsa olmazı olan turizmi bitirme noktasına getirmiştir.

Peki, yaşanan bu kadar olumsuzluklar karşısında AKP iktidarı ne yapmaktadır. Bölgenin seçilmiş vekilleri, Turizm Bakanı ne işle meşguller sormak istiyoruz? Turizm Bakanı Sn. Nabi AVCI makamda oturarak Turizmin sıkıntılarının çözülemeyeceğini anlamalı ve sektörün temsilcileri ile bir araya gelmelidir. Kalan ayların nasıl kurtarılabileceği irdelenmelidir.''

DIŞİŞLERİ BAKANINA YANIT OLARAK

''Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun geçtiğimiz hafta sonu bölgemizde olduğunu hatırlatan Er, "Biz MHP olarak Sn. Bakanın bölgemize yapmış olduğu olumlu katkılarından dolayı kendisine her zaman teşekkür ediyoruz. Ancak şu ifadeye katılmamız mümkün değildir. ‘’Her şeyimiz var, Antalya ya ihtiyacımız yok. İl deseler ne olur, demeseler ne olur’’

Biz MHP olarak bunun bu kadar basit olmadığını düşünüyoruz. Hem siyaseten, hem ekonomik olarak hem de bürokrasi de Antalya’ya karşı ilçe olmanın sıkıntısını her zaman yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz. Elli ilden daha büyük olan Alanya’mızın il olmayı çoktan hak ettiğini düşünüyoruz. Biz Alanya olarak hakkımız olan İl olmanın tescil edilmesini istiyoruz. AKP’li yöneticilerin şu soru ya da cevap vermelerini bekliyoruz. Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN, Başbakan olarak Alanya’yı ziyaretinde il olma talebi karşısında; ‘’Alanyaspor süper lige çıksın söz Alanya’yı il yapacağım’’ dedi mi? demedi mi? Verilen bu sözün herhangi bir anlamı ağırlığı var mı? Yoksa siyaseten Alanyalı hemşerilerimizi kandırmak için söylenen bir yalandan mı ibaret?  Bu soruların cevabını bekliyoruz ve verilen bu sözün takipçisi olmaya devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz" dedi.