Ankara Kalesi'ndeki Türk bayrağının bulunduğu surlardan iki kişinin düştüğü ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.Olay yerine 112 Acil Servis ve itfaiye de sevk edilirken, bölgeye ulaşan ekipler surların yaklaşık 70 metre aşağısındaki kayalıklar üzerinde iki gencin hareketsiz halde bulunduğunu gördü.

YARALI GENCİN KİMLİĞİ BELİRLENEMEDİ

Kaleden güçlükle aşağı inen ilk yardım ekipleri gençlerden birinin ağır yaralı olduğunu, diğerinin ise hayatını kaybettiğini belirledi. Kimliği henüz belirlenemeyen yaralı genç bulunduğu yerden güçlükle çıkarılarak ambulansla Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Hayatını kaybeden gencin ise MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın oğlu Turan İlteber Yalçın olduğu ortaya çıktı.

ACI HABERİ ALAN SEMİH YALÇIN OLAY YERİNE GELDİ

Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, beraberindeki polis müdürleriyle olay yerinde incelemelerde bulundu. Acı haberi alan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da olay yerine gelerek Yılmaz'dan bilgi aldı. Bu arada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker ile MHP'li bazı milletvekilleri de olay yerine geldi.

Semih Yalçın’ın acı günü: Oğlunu kaybetti

CENAZESİ OTOPSİ İÇİN ARAŞTIRMA HASTANESİNE KALDIRILDI

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmaları ve savcının incelemesinin ardından Turan İlteber Yalçın'ın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

MHP'DEN AÇIKLAMA GELDİ!

İşte Hatay’ın bina yıkılmayan tek ilçesi: Can kaybı yok İşte Hatay’ın bina yıkılmayan tek ilçesi: Can kaybı yok

MHP'den yapılan açıklamada, Turan İlteber Yalçın'ın, bugün ikindi namazından sonra Karşıyaka Mezarlığı’nda defnedileceği duyuruldu.MHP'den yapılan açıklama şöyle: ''Genel Başkan Yardımcımız Sn. Edip Semih Yalçın'ın oğlu Turan İlteber Yalçın elim bir kaza sonucu vefat etmiştir. Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Ankara Karşıyaka Mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve camiamıza baş sağlığı diliyoruz''

Turan İlteber Yalçın kimdir?

Turan İlteber Yalçın, MHP'de 3 dönem milletvekilliği yapan ve şuan MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Semih Yalçın'ın 4 çocuğundan biri...İlteber Yalçın'ın Abdullah Kutalmış, Ayyüce Erba ve Kamuren Beyza adında 3 kardeşi daha var. İlteber Yalçın'ın annesinin adı Mükerrem Yalçın. İlteber Yalçın da babası gibi MHP'ye gönül verdi. Çok göz önünde bulunmayan İlteber Yalçın, Yeni Düşünce adlı sitede köşe yazarlığı yapıyordu.

Semih Yalçın’ın acı günü: Oğlunu kaybetti