Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden TimurKahramanmaraş merkezli deprem felaketiyle ilgili Spor Gecesi programında açıklamalarda bulundu. Hatay, Kahramanmaraş ve Gaziantep’te sarı-kırmızılı kulübün yardımlarını da organize eden Timur, çok az sağlam bina aldığını belirterek felaketin boyutunu aktardı.

whatsapp-image-2023-02-13-at-11-58-27.jpeg

Bölgedeki vahim durumu aktaran Erden Timur,

“Çok büyük bir yıkım var bölgede maalesef. Bazı mahallelerin yüzde 70’i yıkılmış. 2 saate yakın dolaştık. Ayakta kalan binaları sayabiliyorsunuz, o kadar az var. Bugüne kadar afetlerle kıyaslanamayacak derecede büyük bir afet. Expo deposunu tuttuk burada. Hemen ilk gün yardım toplama merkezi oluşturduk. Burası, deprem bölgesi tamamen bir ekip işi. İstanbul’da 76 tırın organize edilmesi, burada yapılanlar tamamen organize olduğumuz için. Başkanımız, yönetim kurulu, Metin bey, hepsi işin içinde.

RELATED VİDEO

Play Video

Yeniden inşa sürecine dair açıklamalarda bulunan Timur, "Önce yaraların sarılıp daha sonra doğru planlamalarla yeniden inşa etmek gerekiyor. Sadece Antakya’yı değil, diğer şehirleri de… Bazı yerlerde binaların yüzde 70’i yıkılmış. Kalanlar da çok sağlam değil.” dedi.

Erden Timur'dan değişim çıkışı!

Sadece yıkılan binaları yapanları değil imzayı atanların da tutuklaması gerektiğini belirten Erden Timur,

İngiltere donanma ile Çanakkale'yi geçerek İstanbul'u almak için harekete geçiyor İngiltere donanma ile Çanakkale'yi geçerek İstanbul'u almak için harekete geçiyor

“Standartların değiştirilmesi gerekiyor. Yapım standartlarının daha katı olması gerekiyor. Uygulama standartlarının daha katı olması gerekiyor. Sadece binayı yapanların değil, imzayı atan herkesin tutuklanması gerekiyor. Bir daha böyle bir şeyin başımıza gelmesin engellenmesi gerekiyor.“Her konuştuğum insana umut vermeye çalışıyorum. Yüzde 100 gerçekçi olmamız lazım. Eleştirmemiz lazım ama her zaman yüzde 100 umut da gerekiyor insana. Neyden şikayet edersek edelim, isyan edersek edelim, umutlu olmamız lazım" ifadelerinde bulundu.

Editör: Kerim Öztürk