Editör: Kerim ÖZTÜRK// Ümraniye Gündemi Gazetesi // 28.04.2024

Göksu Sürücü Kursu’nun ana sponsorluğunda, Sancaktepe İnönü Mahallesi Muhtarı Nilüfer Kantekin’in katkılarıyla düzenlenen epilepsi hastası Buğlem Elif’in tedavi masraflarının karşılanması için gerçekleştirilen sosyal dayanışma gecesi Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat ve Bilgi merkezinde gerçekleştirildi.

TRT Halk müziği sanatçısı Gülcihan Koç’un sahne aldığı gecede konuşan Göksu Sürücü Kursu’nun kurucusu Sabri Şenel, “Allah kimseye dert verip derman aratmasın. Ama dert verdiği yerde de bazen insanların şahsen kendisinin bu yükün altından çıkmasının mümkün olmadığını görüyoruz. İşte bu tablo böyle bir tablo” dedi.

Göksu Sürücü Kursu Dayanışma Gecesi 95

ALLAH KİMSEYE DERT VERİP DERMAN ARATMASIN

Şenel, “Sancaktepe’de bu anlamda yapmış olduğumuz bu üçüncü sosyal dayanışma gecemiz. Siyaset yaptığımız günlerde trafik kazası geçiren bir kardeşimizin geride kalan iki tane yetimi için Yenidoğan’da böyle bir gece düzenledik. Geçen sene Ümraniye’de 6 şubat depreminin ardından yaraların sarılmasına katkıda bulunmak için bir gece düzenledik. Bu gece de Buğse Elif kızımız için bu geceyi düzenliyoruz. Allah kimseye dert verip derman aratmasın. Ama dert verdiği yerde de bazen insanların şahsen kendisinin bu yükün altından çıkmasının mümkün olmadığını görüyoruz. İşte bu tablo böyle bir tablo. Biz de bu bağlamda bu yükün altına elimizi uzatarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Gecede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, katılımlarınızdan ve desteklerinizden dolayı da siz değerli dostlarımızı saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum” diye konuştu.

Göksu Sürücü Kursu Dayanışma Gecesi 6155

TÜRKÜLER BUĞLEM ELİF İÇİN SÖYLENDİ

Yenidoğan Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat ve Bilgi merkezindeki gece, Sancaktepe Sınav Okulları Müdürü Mahsun Avcı’nın seslendirdiği türküler ile başladı. Öğrencilerin koreografi gösterileri ile renklenen gecede sahne alan TRT Halk müziği sanatçısı Gülcihan Koç, birbirinden güzel türkülerini Buğlem Elif için söyledi.

Geceye, CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Abdullah Emre Yılmaz, Sancaktepe belediye başkan yardımcısı Hüseyin Kılıç, Ümraniye, Çekmeköy ve Sancaktepe Sınav Eğitim Kurumlarının öğretmen, öğrencileri ile velileri katıldı.

İstanbul'da okullar depreme hazır İstanbul'da okullar depreme hazır

Göksu Sürücü Kursu Dayanışma Gecesi 6120

Göksu Sürücü Kursu Dayanışma Gecesi 6110

Göksu Sürücü Kursu Dayanışma Gecesi 6138

Göksu Sürücü Kursu Dayanışma Gecesi 96

Göksu Sürücü Kursu Dayanışma Gecesi 97

Göksu Sürücü Kursu Dayanışma Gecesi 6143

Göksu Sürücü Kursu Dayanışma Gecesi 6147

Göksu Sürücü Kursu Dayanışma Gecesi 6195

Editör: Kerim Öztürk