Hakkari'nin Çukurca Çığlı üs bölgesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 6 asker şehit oldu, 8 asker de yaralandı. Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, teröristlere müdahale için bölgeye sevk edilen bir helikopterin de teknik arızadan dolayı düşmesi sonucu 2 askerin şehit olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "13 Mayıs 2016 Cuma günü saat 04.50 sularında Hakkâri Çukurca Çığlı Üs Bölgesi'nde teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında 6 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 8 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

Teröristlere müdahale için bölgeye sevk edilen bir Kobra helikopterimiz ise Hakkâri Çukurca bölgesinde saat 05.50 sularında kaza kırıma uğramıştır. Teknik bir arızadan kaynaklandığı değerlendirilen bu elim kazada helikopter pilotu olan iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Kaza ile ilgili inceleme ve araştırma devam etmektedir.

Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla, bölgeye F-16 uçağı, taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birlikler sevk edilmiş, şu ana kadar altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş olup operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz."