YSK resmen ilan etti: Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildi YSK resmen ilan etti: Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildi
 Malatya'da MHP'li adayın seçim bürosuna gelerek masaları ve sandalyeleri dağıtıp, 2 partiliyi darp eden 3 kişi gözaltına alındı.

İddiaya göre, MHP milletvekili adayı Doç. Dr. Şinasi Kazancıoğlu'nun Beşkonaklar Caddesi üzerindeki seçim bürosuna giren 3 kişi, masaları ve sandalyeleri dağıtarak, etraftakilere küfür etti. İçerideki görevlilerin müdahalesi üzerine çıkan arbedede 2 görevli hafif şekilde yaralandı. Saldırganlardan birinin silah çektiği ancak silahın tutukluk yaptığı ileri sürüldü. Olaydan sonra saldırganlar kaçarken, partililer durumu polise bildirdi. Seçim gezilerini iptal eden Şinasi Kazancıoğlu ve çok sayıda partili seçim ofisine gelerek, olayla ilgili görevlilerden bilgi aldı. Kaçan zanlılar ise polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan saldırganların kimliklerini bilmediklerini söyleyen Kazancıoğlu, "Bu olayı biz çok manidar buluyoruz. Seçim büromuza her kim ne sebeple saldırırsa saldırsın, nedeni ne olursa olsun emniyet güçleri herhalde bu olayı aydınlatacaktır" dedi.

MHP'nin seçim bürosuna yapılan saldırı girişimini demokrasiye yapılmış saldırı olarak gördüklerini belirten Kazancıoğlu, "Buralar demokrasinin irtibat bürosu. Birliğe dirliğe ihtiyacımız var. Ben ümit ediyorum kısa sürede saldırıyı yapanlar yakalanacak ve gereken cezayı alacaklardır. Ama arkadaşlarımdan ve ülkücü hareketten şunu istiyorum. Ne olursa olsun ihtilali davranacağız. Sükünet ve huzur istiyorsak bu ülkede herkesi sağduyuya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Polis ekipleri seçim ofisinde inceleme yaparken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Editör: TE Bilisim