Vural, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, MHP olarak kadrolar arasında fay hatları oluşturma ve derinleştirme tuzağına düşülmeden hareket edilmesi gerektiğini bildirdi. Vural, bunun derinleşmesinin ve geleceğe taşınmasının kabul edilemeyeceğine işaret etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, dün katıldığı bir televizyon programında dile getirdiği milletvekili transferi iddalarını anımsatan Vural, Kılıçdaroğlu'nun bir genel başkana yakışmayacak üslupta, talihsiz bir açıklama yaptığını iddia etti.

 

Vural, şöyle devam etti:

 

"MHP'nin bu dönem içerisinde güçlenerek geleceğe taşınması konusundaki değerlendirmelerin bir başka mahfil, yapı ya da parti tarafından bir fırsat olarak değerlendirilmesi ya da bu konuda bir algı operasyonu yapılması asıl hedefinin MHP ve milliyetçi ülkücü dava olduğunu da ortaya koymaktadır.

 

Dedikodularla, duyumlarla siyaset yaparak başkalarının değirmenine su taşıyanlar, açıkçası kime hizmet ettiklerini de bilmelidir ve MHP'nin davasını, mensubiyetini bilmeyecek kadar da bu konuda bilgisiz ve fikirsiz olduklarını da ortaya koymaktadır. MHP 47 yıllık siyasi geçmişini, şerefli bir şekilde sürdürmektedir ve bugün MHP'yi temsil eden milletvekilleri de 47 yıllık şerefli ve onurlu mücadelenin temsilcisi olduğunun bilincindedir. Hiçbir tutum, tercih, politikanın, MHP'de bir kırılganlığa, kopuşa doğru sürüklenmesine zemin oluşturması ve yol açması mümkün değildir. Böyle bir hususun hiçbir şekilde meşruiyeti olmadığı gibi buna kimsenin de izin vermesi mümkün değildir. Herkes bu şuur içerisinde hareket eder ve hareket edecektir. Vazgeçilecek hiçbir insanımız, dava arkadaşımız yoktur. Ne söylenecekse ne yapılacaksa da MHP'nin birliği ve geleceği için olur. Bu konuda bir takım beklentiler oluşturup algı oluşturanların hevesleri kursaklarında kalacaktır."

 

Kendisinin, bir milletvekili olarak bu şuur içerisinde, bu şerefle MHP'nin içinde siyaset yapmaya devam edeceğinden herkesin emin olmasını isteyen Vural, "MHP milletvekillerini MİT'le, bu tip tehditlerle, şantajla korkutmak, sindirmek bir Sayın Genel Başkana düşmez. Bizim pabuç ve irade bırakacağımız hiçbir yapının, unsurun olmadığını da herkes bilmelidir. MHP'nin siyasi tarihinde, Güneş Motel sicili olmamıştır ve olmayacaktır." diye konuştu.