Hoca Efendi ,hutbede Suriyeliler muhacirmiş diyor.Madem bu adamlar muhacir , nasıl oluyor da , ülkelerine bayram tatillerine gidip, sonra oynaya ,zıplaya geri dönebiliyorlar! Demek ki bunlar muhacir değiller. Ülkelerinde savaşması gereken, bu adamlar,hadi kadın ve yaşlıları ,çocukları kabul ettik ,bir sürü genç delikanlı burada ne işleri var? Gidip orada düşman ile niçin savaşmıyorlar?

*
Geçen akşam hanımla sahile indik Tütünçiftlik ve 60 Evler sahili arasında yürüyoruz,Suriyeliler oldukça çok. Delikanlılar ellerinde en pahalı cep telefonları ,göğüsler ve pazular ön plana çıkarılmış,Türk kızlarına gösteri yapmanın peşindeler. Bu Suriyeli delikanlıların hiç birinde masumluk göremedim. Resmen yürüyemiyoruz,kabalar,yürüyüş yolunu kaplamışlar.Bizim vergilerimizden onlarda aylıklarını alıp geçinirken bu ülkenin gençlerine sahip çıkılmaması ne acı. Ben emekliyim,bize 50 Tl zammı bile fazla görmek ne acı.Ben bunları düşünürken üç Türk genci yanımızdan geçerken aynı şeyleri düşündüklerini ifade edercesine, şu hale bak diyor biri ; Suriyelilerin ellerinde en pahalı telefonlar ,ülkelerini savunmayı bırakmış buralarda yiyip içip geziyorlar .Bize ise sahip çıkan kimse yok. Kendi çocuklarımız yıllarını vererek bin bir meşakkatle girmeye çalıştıkları Üniversitelere Suriyeliler sınavsız nasıl girebiliyorlar? Bunu düşünmek bile bir handikap!

*
İmam efendiler de Ankara'dan gelen yazıyı, Suriyeliler masumlarmış gibi öyle ballandırarak anlatıyorlar ki ,bütün meseleler bitmiş ,şimdi ülkesini savunmayan bu korkak, sahil güvercinlerini bakmak yine Arapların geçmişten beri hakir gördüğü Türklere kalıyor.Birileri yine din sömürüsü yaparak, zor geçinen Türk Halkını sövüşlemenin peşindeler.Camiler artık camilikten çıkmış,dilenci ve para makinesi konumunda.Siyasetin duayenleri ,dini çıkar için kullanan parti sözcüleri sanki buralara yerleştirilmiş.Devletin bu istismarlara bir düzen vermesi gerek.

*
Türk gençleri ise işsiz ,aşsızken bu adamlara her ay bu devlet para veriyor. Ben tepedekilerin yerinde olsam ; Suriyeli eli silah tutabilen kim varsa geri gönderirim ,Türkiye'ye bir daha sokmam. Resmen sahillerde soytarılık yapan bu Suriyeli gençler , imamın dediğinin aksine masum değiller. Yaşlı ,kadın ve çocuklara diyeceğimiz yoktur. Zaten artık hutbeler tamamen siyasi ve parti ağzı konumunda. İslam dini cahil cühelanın elinde siyasi çıkarlar için kullanılıyor ,çok yazık.Tüm İslam dünyası bu cühela adamlar yüzünden kan revan içinde ... Sakarya'da ,Suriyeli hamile bir kadını tecavüz ederek ,çocuğu ile birlikte öldüren şahıslara ise bırak Müslümanlığı, insan dememek lazım. Bu gibileri mutlaka idam edilmelidir.

Bu ülke nereye gidiyor? Bu ülkede neler oluyor?

Saygılarımla...

C NAS