Adil bir seçim olsun millet iradesi yok sayılmasın Adil bir seçim olsun millet iradesi yok sayılmasın

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Habertürk ekranlarında Teke Tek programında Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı. Özdağ, Mansur Yavaş'ın aday göstermeleriyle ilgili açıklamada bulundu.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'dan cumhurbaşkanı adaylığı çıkışı: Mansur Yavaş'ı göreve çağırıyoruz

'DETAYINA GİRMEK İSTEMİYORUM'

Mansur Yavaş'ı neden adaylığa davet ettiklerini açıklayan Ümit Özdağ, "Mansur Bey'in aday gösterilmemesi konusunda bir kararın alındığı bilgisinin bize ulaşmasıydı. Gelen tepkilerden de anladık ve teyit edildi ki, Mansur Bey'i aday yapmak istemiyorlar. Bunun detayına girmek istemiyorum." diye konuştu.

Özdağ, ''Bundan sonra yine Mansur Bey'in ismi seçilmeyebilir; o masadan başka isim çıkabilir. Hangi ismin çıkacağını tahmin ediyoruz. Eğer Mansur Bey'in ismi çıkmaz, kaybetme ihtimali yüksek olan aday ismi çıkmazsa, biz o zaman Mansur Bey'e teklif getiririz. Kabul ederse, onur duyarız, bizim adayımız olur. 100 bin değil, 5 milyon imza toplarız. Kabul etmezse de kaybetmesi yüksek olan bir adayın çıkması durumunda, vatanseverlerin, Atatürkçülerin gönül rahatlığıyla bir adayı çıkarır ve gösteririz.'' ifadelerini kullandı.

Editör: Kerim Öztürk