Eski ATO Başkanvekili Mehmet Aypek koruması tarafından öldürüldü Eski ATO Başkanvekili Mehmet Aypek koruması tarafından öldürüldü
 Hassas bir konu olduğu için ve yetkililerin önceki açıklamaları orta yerde dururken, her şey resmi makamlarca açıklanıncaya kadar askerimizin ailesinin medyaya anlattıklarını bir "iddia" olarak kabul etmek durumundayız.

Eğer doğruysa şehidimiz bizden önce yetkililerin günahlarını affetsin. Bizi de bağışlasın. O kan dondurucu görüntüleri hızla unutmaya çalıştığımız için ya da olmamış olmasını dilemekten başka elimizden bir şey gelmediği için bizler de günah işlemiş olabiliriz.  Koskoca Türkiye'nin istihbarat güçleri bu konuyu açıklığa kavuşturamıyor ve askerimizin akıbeti hala bilinemiyorsa bu öncelikle devletimizin sonra da hepimizin ayıbıdır.

Biz askerimizi peygamber ocağının bir üyesi olarak kabul etmiş bir milletiz... böyle bir konuda elbette ki her tür şüpheyi dile getireceğiz.

Medyada konu hakkında yapılan son haber şöyle:

ourno.com.tr’de yer alan Fırat Yeşilçınar'ın haberine göre, konu hakkında duruşması bugün görülecek olan dava öncesi Garnizon Komutanı ve Kaymakam, Taş ailesinin evine gelerek Sefter Taş’ın hayatını kaybettiğini açıkladı.

'YAKILMA VİDEOSUNUN DOĞRU OLDUĞUNU SÖYLEDİLER'

Baba Taş, “Bu sabah beni arayıp eve geleceklerini belirttiler. Eve geldiklerinde oğlumun şehit olduğunu söylediler. Yakılma videosunun doğru olduğunu, konunun netleşmesi için beklediklerini anlattılar” dedi. Baba Taş, Iğdır Aralık Aşağı Aratan Köyü’nde taziye çadırı kurduklarını ve garnizon komutanlığı tarafından oğlu için köy mezarlığında anıt mezar yapılacağını söyledi.

KURTULMUŞ, 'MEDYA AYAĞINI DENK ALSIN, UYDURUK GÖRÜNTÜLER' DEMİŞTİ

IŞİD, 22 Aralık 2016 gecesi askerler Sefter Taş ve Fethi Şahin’in yakılarak infaz edildiğine dair 19 dakikalık bir videoyu sosyal medya üzerinden paylaşmıştı. Görüntülerin ardından hükümet tarafından açıklama yapılmamış, gece yarısından itibaren internet yavaşlatılmıştı. Videoda, asker kamuflajı içindeki bir kişi Türkçe konuşarak isminin Sefter Taş olduğunu söylüyordu. Sefter Taş, 1 Eylül 2015’te Suriye sınırındaki Kilis sınır karakolunda IŞİD’le çıkan çatışmada kaybolan ve örgütün kaçırdığı düşünülen askerdi. Basına konuşan Taş ailesi, oğullarının kurtarılması için yardım istemişti.

Genelkurmay Başkanlığı, görüntülerin incelendiğini söylemiş, Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri ise görüntülerin gerçek olup olmadığına ilişkin bir tespit yapılmasının ardından konuyla ilgili bir açıklama yapılacağını ifade etmişti. Dönemin Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Bu video görüntüleri ile ilgili TSK’dan teyit edilmiş bir bilgi yoktur. Kusura bakmasınlar, medyadaki bazı arkadaşlar da ayaklarını denk alsınlar. Uyduruk görüntülerle halkı galeyana sürükleyemezler” demişti.

Baba Taş, yetkililerden cevap alamadığı için konu hakkında dava açmıştı.

(Kaynak: Sputnik)

Editör: TE Bilisim