'Türk İmparatorluğunun yıkılışına dair kehanetler' kitabının çevirisini yapan ve şifreleri yorumlayan gazeteci, yazar ve araştırmacı Aytunç Altındal'ın hayatını kaybetmeden önce anlattıkları sosyal medyada yeniden gündemde. İşte ayrıntılar...

1453 yılında İstanbul''da tarihçi Neodest tarafından yazılan, çoğunun gerçekleştiği ''Türk İmparatorluğunun yıkılışına dair kehanetler'' kitabının şifrelerini yorumlayan merhum gazeteci, yazar ve araştırmacı  Aytunç Altındal''ın 2013 yılında Habertürk''te katıldığı bir programda anlattıkları yeniden gündem oldu.

Üç Tarz-I Siyaset... Üç Tarz-I Siyaset...

Altındal programda yazılanlar çoğunun gerçekleştiği kitapta ''Osmanlı tarihi 1920''de bitecektir'' ifadesinin de gerçekleştiğine vurgu yaparak şifrelerden birinin de 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül''ü işaret ettiğini belirtti.

İşte 2018 yılında kanser sebebiyle yaşamını yitiren Aytunç Altındal''ın hayatını kaybetmeden önce günümüze dair anlattığı şok eden kahanet;

"Abdullah Gül''den sonra devlet yıkılacak"

"Kitapta ''Hristiyanları farkettirmeden Türk devletini yeniden kuracaktır'' deniyor.  ''Çok hızlı davranan Müslüman prens'' ifadesi de Mustafa Kemal Atatürk''ü anlatıyor. Ondan sonra da kehanet gerçekleşiyor. Daha sonra 11. prensin ibaresi var. Devlet başkanı diyelim. 11 harften oluşacaktır diyor. Abdullah Gül 11 harf ve 11. Cumhurbaşkanı. Onun döneminde yıkım başlayacaktır diyor. Bu benim keşfimde değil. Adamın söylediği.

Yani 11. prens döneminde adı 11 harften oluşan birisi. Bu kitap çıktığı zaman bunun bir sürü spekilasyonu yapıldı. Fakat adamın bugüne kadar dedikleri gerçekleşmiş. ''Katolik klisesi ile İstanbul''daki Ortodoks kilisesi kardeşçe kucaklanacaktır'' Kasım 2006''da bu da oldu."

Aytunç Altındal''ın söylediklerini tekrar dinleyenler "Kehanet gerçek olacak mı" diye sormaktan kendini alamadı.

Editör: Kerim Öztürk