Türkün Bozkurtu Nelere Kadirmiş… Türkün Bozkurtu Nelere Kadirmiş…
 Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki çatışma giderek alevleniyor. Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov, Azerbaycan ordusuna “Yıkıcı darbe vurmaya hazır olun” emri verdi.
Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov, Azerbaycan ordusuna, işgal altındaki Yukarı Karabağ’ın Hankendi ve diğer yerleşim birimlerine yıkıcı darbe vurmaya hazır olmaları emrini verdi
Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Ermeni güçlerinin Azerbaycan yerleşim birimlerine saldırılarını bir an önce durdurmadığı taktirde, Azerbaycan ordusundan, işgal altındaki Yukarı Karabağ’ın Hankendi ve diğer yerleşim birimlerine yıkıcı darbe vurmaya hazır olmalarını istedi.
Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında son günlerde yaşanan gerginlik ve Azerbaycan yerleşim birimlerinde yaşanan sivil kayıplarla ilgili açıklama yayımladı.
Açıklamada, son günlerde büyük askeri kayıplar veren Ermenistan güçlerinin bu başarısızlıklarını gizlemek için sivil halkın yaşadığı Azerbaycan yerleşim birimlerine saldırı düzenledikleri belirtildi.
Açıklamada, Azerbaycan’ın, uluslararası hukuk normlarına uyulması ve sivil halka yönelik saldırıları durdurma taleplerine Ermenistan’ın cevap vermemesi halinde karşı önlemler alacağı kaydedildi. Bu kapsamda Savunma Bakanı Zakir Hasanov’un, Azerbaycan ordusu bütün birimlerine, işgal altındaki Yukarı Karabağ’ın başkenti Hankendi ve diğer yerleşim birimlerine yıkıcı darbe vurmaya hazır olmaları emrini verdiği bildirildi.
Editör: TE Bilisim