2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi milletvekili aday adaylık başvuruları devam ediyor. Gümüşhane Ülkü Ocakları Başkanı Serkan Alp, Milliyetçi Hareket Partisi MHP’den milletvekili aday adayı olduğunu sosyal medya hesabından kamuoyuna duyurdu.

Alp, “Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım beyin müsaadelerini alarak Cumhuriyetimizin 100. yılında, Çanakkale Zaferinin yıl dönümünde 28.Dönem Gümüşhane Milletvekilliği aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım. Başvuru sonrası Hareketimizin Bilge Lideri Devlet Bahçeli beyefendiyi ziyaret ederek hayır dualarını aldım. Sefer bizden zafer Allahtan, gayret bizden yardım Cenabı Hak'tan” ifadelerini kullandı.

Tek Suçları Müslüman Olmak Düşmanları Tarafından Türk Görülmekti! Tek Suçları Müslüman Olmak Düşmanları Tarafından Türk Görülmekti!

Serkan Alp, 1970 yılında faaliyete başlayan Gümüşhane Ülkü Ocaklarının 53 yıllık tarihinde ilk defa bir Ülkü Ocakları Başkanının milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunmasıyla dikkat çekti.

Serkan ALP kimdir?

1986 yılında doğdu. Gümüşhane’nin Köse ilçe nüfusuna kayıtlı. Ortaöğretimini ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu Kayseri de tamamladı.2013 yılında Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Yüzme Eğitmeni olarak göreve başladı. Yüzlerce çocuğa yüzme eğitimi verip, Bedensel Engelli çocukların topluma kazandırılması ve sağlıklarına kavuşmaları hususunda çalışmalar yaptı. Ulusal ve yerel basında mesleğiyle alakalı bir çok habere konu oldu.2020 yılında Anadolu Üniversitesi Siyasal Bilimler ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Bayburt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde Yüksek Lisans yapmaktadır. Ülkü Ocakları Ortaöğretim Biriminden başlayan teşkilat serüveni 2017-2019 yılları arasında Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcılığı ve 2020 yılından bugüne Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Başkanı olarak görevini ifa etmektedir. Ocak da yaptığı faaliyetlerle kamuoyunda takdirini kazanmış Kürtün ilçesinde Ülkü Ocaklarının açılması, Şiran ve Kelkit ilçesinde ocakların müstakil bir alana taşınıp yenilenmesi ilk defa Asena Teşkilat biriminin kurulup kendilerine ait bir alana kavuşturulması gibi ilklere imza atmıştır. Üniversite Konsey seçimlerinde tüm fakülte ve yüksek okulların tamamında Ülkü Ocakları temsilcileri çıkartılmış ve tarihte bir ilk olarak il merkezi ve ilçelerin tamamında Öğrenci temsilcileri Ocaklı gençler olmuştur. Kendisi Türk Büro-sen iş yeri temsilciliği ve Türkav Gümüşhane şubesinin kurucu yönetim kurulu üyesidir. Göktürkçe okuryazardır. İki çocuk babası olup hanımı da eğitimcidir.

serkan alp

Editör: Kerim Öztürk