Vali Tuncay Sonel, 4 Ekim 2016 tarihinde Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, yol kontrolü sırasında PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Erdi Demirer’in oğlu Çağan Demirer’in sünnet töreni için makam aracını tahsis etti.

Lütfen Bu Ölçülere Dikkat! Lütfen Bu Ölçülere Dikkat!

Vali Sonel, babası şehit olduğunda henüz 3 aylık olan Çağan Demirer için sünnet töreni düzenleneceğini öğrenince makam aracının sünnet arabası yapılması talimatını verdi.

Balonlarla süslenen makam aracında şehidimizin defnedildiği Gürgentepe İlçesi Ağızlar mahallesine gelen Çağan Demirer, babasının mezarı başında dua etti.

Çocukların gönlünde her zaman farklı bir yere sahip olan Vali Tuncay Sonel’in talimatıyla hazırlanan organizasyonda güzel vakit geçiren şehidimizin emaneti 7 yaşındaki Çağan evladımızın yapılan şehir turu konvoyunda mutluluğu ve tebessümü ise fotoğraf karelerine yansıdı. 

Şehidimizin emaneti Çağan Demirer, makam aracını kendisine tahsis eden Vali Tuncay Sonel’e teşekkür etti.

Şehit Uzman Onbaşı Erdi Demirer’in eşi Burcu Demirer, annesi Susam, babası Cemal Demirer, “Sayın Valimiz Tuncay Sonel, bugün Çağan evladımızı çok mutlu etti. Sünnet merasiminde makam aracını vermesi, bu güzel organizasyonu yapması, bizleri çok duygulandırdı. Onure etti. Allah razı olsun. Geçen aylar Çağan’ın okulunda yıl sonu etkinliğinde de bizleri yalnız bırakmamıştı. Gösterdiği yakın ilgi ve desteği dolayısıyla teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kendisine minnettarız” diyerek, duygularını dile getirdi.

Şehidimizin evladı Çağan için Gürgentepe spor salonunda da bir program düzenlendi. Sünnet programında da Çağan doyasıya eğlendi.

Programda, Gürgentepe Kaymakamı Muhammed Yılmaz, Belediye Başkanı Yaşar Şahin de hazır bulundu.

Editör: Kerim Öztürk